سدیم متا بیسولفیت (سدیم پیروسولفیت) آنتی اکسیدان E223

سدیم متا بی سولفیت (سدیم پیروسولفیت) ، به عنوان ترکیبی برای ضد عفونی ، نگهدارنده و اکسیژن زدا (آنتی اکسیدان) استفاده می شود. شرط استفاده از این ماده شیمیایی عایق بندی کامل محفظه (به عنوان مثال دیگ بخار) است ، چنانچه عایق بندی به خوبی انجام نشود ماده به سرعت با رطوبت هوا ترکیب شده و اکسیده می گردد. میزان جذب آب به عواملی مثل درجه حرارت و رطوبت نسبی بستگی دارد و شرایط نگهداری غلط ، ممکن است به تشکیل دانه های سخت در محصول منجر شود.

سدیم متا بیسولفیت (سدیم پیروسولفیت) آنتی اکسیدان E223
سدیم متا بیسولفیت (سدیم پیروسولفیت) آنتی اکسیدان E223

تمام انواع سدیم متابی سولفایت به راحتی در آب محلول می شوند و محلول بدست آمده به شکل سدیم بی سولفیت خواهد بود.

سدیم پیرو سولفیت در ترکیب با آب باعث جدا شدن اکسیژن می شود و در این فرآیند گاز دی اکسید گوگرد که بوی نا مطبوعی دارد آزاد می گردد ، این بو تنفس را دچار مشکل می کند بنابراین این ماده نباید در رودخانه ها و دریاچه ها ریخته شود زیرا بطور جدی حیات حیوانات و گیاهان را تهدید می کند.

میزان استفاده از سدیم متابی سولفیت کاهش یافته است و بجای آن از حامل هایی مثل پیروکسید هیدروژن که کاربرد مشابه ولی بدون بو دارد جهت استریلیزاسیون تجهیزات استفاده می شود.

سدیم متابی سولفایت در تصفیه آب آشامیدنی ، تصفیه فاضلاب ، آبکاری ، سیستم های آب شیرین کن ، تولید دارو ، دیگ بخار ، بازیافت زباله ، رنگ رزی ، ریسندگی ، صنایع کاغذ ، طلا سازی ، تولید کرم های بهداشتی و … کاربرد دارد.

گروه مهندسی تاپ شیمی با کارشناسان حرفه ای امکان مشاوره ، تهیه و تولید مناسب ترین ماده شیمیایی اکسیژن زدا در صنعت کاری شما را دارد با ما تماس بگیرید.

سدیم متا بیسولفیت (سدیم پیروسولفیت) آنتی اکسیدان E223
5 (100%) 1 vote

3 ماه ago

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *